تهران، خیابان تخت طاووس (مطهری)، خیابان میرعماد، میرعماد ششم (دوست محمدی)، شماره ۹

سی تی اسکن (CT SCAN)

خدمات ۲۴ ساعته

در تمامی روزهای هفته

۱۷۹۳

(خط ویژه)

خدمات مرکز سی تی اسکن (CT SCAN) پارسه

سی تی اسکن مرکز پارسه ۱۶ اسلایس می‌باشد و تمام اسکن‌های بدون ماده حاجب و یا با ماده حاجب خوراکی و داخل وریدی از تمام اندام‌ها و مفاصل و کل ستون فقرات را انجام می‌دهد.

برخی از موارد انجامی در واحد سی تی اسکن به شرح زیر می‌باشد:

سی تی آنژیوگرافی (CT Angiography)

سی تی اروگرافی (CT Urography)

سی تی کولونوسکوپی (CT Colonosccopy)

CBCT برای ارتودنسی و ایمپلنت

CT Bronchoscopy

Virtual CT Scan

3D CT Scan

CT Venography

شایان ذکر است که دستگاه سی تی اسکن فیلیپس مجهز به نرم افزارهای ویژه به منظور اندازه‌گیری درصد تنگی عروق و حد و اندازه آنوریسم‌های عروق آئورت و کاروتید و نیز حجم ریه و نودل‌های آن می‌باشد.

سی تی اسکن (CT Scan) چیست؟

سی تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری (Computed Tomography) یکی از پیشرفته ترین روش‌های تصویربرداری پزشکی است که استفاده از آن جزء جدایی ناپذیر در تشخیص و در مواردی درمان بیماران شده است. با استفاده از تصاویر سی تی اسکن که به صورت سه بعدی تهیه می‌شود می‌توان بافت‌های درون بدن را با دقت بالاتری مشاهده نمود.

آمادگی‌های قبل از انجام سی تی اسکن

جهت انجام سی تی اسکن های بدون تزریق به آمادگی خاصی نیاز نیست. اما در سی تی اسکن‌های با تزریق از ۳ تا ۵ ساعت قبل از انجام تصویربرداری از خوردن و آشامیدن جداً خودداری نمایید. ماده حاجب قبل و یا در حین انجام سی تی اسکن به شما داده می‌شود که جهت تشخیص دقیق‌تر برخی از بیماری‌ها بسیار کمک کننده است.

قبل از انجام سی تی اسکن از شما خواسته می‌شود که عینک، جواهرات، دندان مصنوعی، سوتین و هرگونه جسم فلزی که همراه دارید را خارج نمایید و لباس مخصوص را بپوشید تا از مخدوش شدن تصاویر توسط اجسام فلزی جلوگیری شود. خانم‌ها در صورت باردار بودن یا مشکوک به بارداری حتماً کارشناس و پزشک متخصص رادیولوژی را مطلع نمایند.

در صورتی که قرار است تی اسکن شما به صورت با تزریق انجام شود و به یکی از موارد زیر مبتلا هستید حتماً کارشناس و پزشک متخصص رادیولوژی را از قبل مطلع نمایید.

  • دیابت
  • مولتیپل مایلو
  • آسم
  • حساسیت قبلی به مواد غذایی و داروها
  • نارسایی کلیوی
  • بیماری‌های قلبی
  • کم کاری یا پرکاری تیروئید

تاکید می‌شود که مدارک پزشکی قبلی خود مثل سونوگرافی، سی تی اسکن و آزمایشات مربوطه را هنگام انجام سی تی اسکن همراه داشته باشید.